• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Polski MasterNode

coinwall

New member
Witam,

Mam dwa VPS'y na "polskich blachach".

Mam dosyć łopatologiczne pytanie.

Przykładowo kupuje 1000 DRK na bitfinex.
Przelewam je do swojego porfela.

Konfiguruje całego vps'a pod MN
Udaje się go postawić.

Co dalej z tymi 1000 DRK mogę je ruszyć czy one muszą być na tym adresie od MN jako zabezpieczenie ?

Pozdrawiam
 
Muszą być nieruszane. Nie muszą i nie powinny być na VPN-ie tylko na jakimś bezpiecznym wallecie rzadko podłączanym do sieci. Walleta będziesz używał raz na ruski rok aby uruchomić masternoda. Zazwyczaj przy zmianie nr protokołu co odbywa się o wiele wiele rzadziej niż upgrady klienta darkcoina.
 
coinwall witamy w gronie darkcoinersow ;) zgadza sie, koledzy powyzej juz ci odpowiedzili na pytanie. 1000 drk widnieje jako input /wejscie na portfelu ktore w momencie gdy je ruszysz deaktywuje masternoda. Mozesz ponownie uzywac tego samego adresu wysylajac do siebie transakcje w postaci jednej transakcji 1000 monet wtedy po 15 potwierdzeniach mozesz znow odpalic masternoda.
Portfel ktory przechowuje monety przezucasz na kilka nosnikow ktore nie sa podlaczone do internetu.
Wraz z nowa wersja klienta (przy zmiania protokolu) nalezy update zrobic na zdalnym i lokazlnym kliencie zas na lokalu odpalic komende masternode start i wtedy wlasnie potrzebujesz miec dostep do portfela gdzie monety sa zamrozone.

wal smialo z pytaniami na ogolnej dyskuji darkcoina tutaj: https://darkcointalk.org/threads/ogolna-dyskusja.2586/
 
Ok, czyli trzeba zainwestować około 6 BTC teraz.

Ale pojawiły się kolejne pytania.

Ile MN można odpalić z jednego INPUTA ?
Czy MN można odpalać na komputerze za NAT'em, ale przekierować odpowiednie porty na niego ?

Plan mam taki:
kupić taki zestaw:
allegro*pl/terminal-hp-5710-800mhz-256-256-win-xp-embeded-i4972570791.html
allegro*pl/kingston-compact-flash-cf-16gb-u2-i4988345597.html

I na tym postawi c MN w domu i w kilku miejscach gdzie administruję siecią.
Wszędzie jest Publiczny Stały adres IP i są w Polsce.

Na początek jeżeli na powyższe dwa pytania uzyskam twierdzące odpowiedzi pojawią 3 MN z geolokalizowanym polskim IP.

+ te 2 VPS'y

Pozdrawiam
 
Ok, czyli trzeba zainwestować około 6 BTC teraz.

Ale pojawiły się kolejne pytania.

Ile MN można odpalić z jednego INPUTA ?
Czy MN można odpalać na komputerze za NAT'em, ale przekierować odpowiednie porty na niego ?

Plan mam taki:
kupić taki zestaw:
allegro*pl/terminal-hp-5710-800mhz-256-256-win-xp-embeded-i4972570791.html
allegro*pl/kingston-compact-flash-cf-16gb-u2-i4988345597.html

I na tym postawi c MN w domu i w kilku miejscach gdzie administruję siecią.
Wszędzie jest Publiczny Stały adres IP i są w Polsce.

Na początek jeżeli na powyższe dwa pytania uzyskam twierdzące odpowiedzi pojawią 3 MN z geolokalizowanym polskim IP.

+ te 2 VPS'y

Pozdrawiam

Powinno smigac uwazam.
Pozwol jednak sie wypowiedziec tez chlopaka jpr maky jako ze expertem w dziedzinie sieci nie jestem.
--------------------------------------------
flare UdjinM6 will this work?
How many MNs can he start from one input?
Can he setup his MN on the PC with NAT but to redirect the specified port on it?

He plans to buy these hardware:
www.allegro.pl/terminal-hp-5710-800mhz-256-256-win-xp-embeded-i4972570791.html
www.allegro.pl/kingston-compact-flash-cf-16gb-u2-i4988345597.html

If that is possible he will setup 3 MNs with geolocated polish IP + 2 VPS

Time for me
/AFK
 
Wybaczcie ale niestety nie mam pojęcia.

Jeżeli chodzi o port forwarding to z tego co wyczytałem to powinno działać.

Pojawiło się kolejne pytanie - Jak wypłacić zgromadzone z MN DRK .
Bo jak rozumiem DRK z utrzymywania MN trafiają na adres z którego generujemy klucz MN.

Pozdarwiam
 
Uzywajac coin control w kliencie zaznaczajac wejscia zas 1000 input nie ruszasz. Proscizna.
 
Bajka :)

To czekam tylko na informacje odnośnie ile można MN postawić z jednego INPUTA.

Dwa terminale już są gotowe, VPS'y także.

Jaką giełdę polecacie do kupna DRK ? Chyba że ktoś chce sprzedać 1000 DRK za 6 BTC.

Pozdrawiam
 
Bajka :)

To czekam tylko na informacje odnośnie ile można MN postawić z jednego INPUTA.

Dwa terminale już są gotowe, VPS'y także.

Jaką giełdę polecacie do kupna DRK ? Chyba że ktoś chce sprzedać 1000 DRK za 6 BTC.

Pozdrawiam

Biorąc pod uwage obecną cene na 0.0066 to raczej za 6 btc nie kupisz 1000 DRK :)))
edit: a jesli chodzi o gielde to bitfinex lub cryptsy
 
Jesli dobrze rozumiem z tymi inputami to jeden input wejscie 1000 monet jako tx pozwala ci na postawienie 1 MN.
Mozesz ewentualnie miec wiecej wejsc w danym portfelu z roznymi adresami i odpalic je z komendy start-many.
A w czym tobie to robi roznice przy 3 masternodach?
 
Jesli dobrze rozumiem z tymi inputami to jeden input wejscie 1000 monet jako tx pozwala ci na postawienie 1 MN.
Mozesz ewentualnie miec wiecej wejsc w danym portfelu z roznymi adresami i odpalic je z komendy start-many.
A w czym tobie to robi roznice przy 3 masternodach?

Różnica jest bardzo prosta na postawienie jednego MN z 1 INPUTA wydajesz 6.7 BTC.
Ale jak z tego samego INPUTA możesz postawić 3 MN lub więcej to koszt postawienia jednego MN spada coraz bardziej.

Pozdrawiam
 
Aaaa juz kumam :)
Nie da sie postawic wiecej masternodow na roznych IP uzywajac tego samego inputa bo sie beda wykluczac.
W przeszlosci jeden gosc znalazl dziore i cos takiego wypraktykowal. W ciagu kilkh godzic Evan to naprawil ale zanim sie update zrobila to kolo zgarnal dobrych pare setek monet.
 
A to kolega chcial kupic jednego masternoda i zgarniac platnosci jak za kilka :grin::grin::grin:
 
Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło.

W takim razie na chwilę obecną pojawią się tylko 2 MN w ciągu tygodnia.
Bez VPS'ów tylko na normalnych IPkach.

Pozdrawiam
 
Powinno smigac uwazam.
Pozwol jednak sie wypowiedziec tez chlopaka jpr maky jako ze expertem w dziedzinie sieci nie jestem.
--------------------------------------------
flare UdjinM6 will this work?
How many MNs can he start from one input?
Can he setup his MN on the PC with NAT but to redirect the specified port on it?

He plans to buy these hardware:
www.allegro.pl/terminal-hp-5710-800mhz-256-256-win-xp-embeded-i4972570791.html
www.allegro.pl/kingston-compact-flash-cf-16gb-u2-i4988345597.html

If that is possible he will setup 3 MNs with geolocated polish IP + 2 VPS

Time for me
/AFK
I'm not sure if I get the question right. Port is fixed to 9999. You will not be able to register MN on any other external port.
https://github.com/darkcoin/darkcoin/blob/master/src/masternode.cpp#L103-L106
So if you try to setup it behind NAT you will need to forward external (inbound) 9999 to whatever_port_you_run_MN_on on one (and only one) of the machines OR put this one machine in DMZ and run MN on default port 9999.
Hope it helps :)
 
Back
Top