• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

{Tłumaczenie} Początki Darkcoin, Eddufield

Sapereaude

Active member
Foundation Member
{wybaczcie mi, ale dawno po polsku nie pisałem}

To jest opowieść o tym jak Darkcoin powstał. Ostatnio społeczność tutaj zrosła dużo ale wiele osób nie znają w ogóle początkowej historii tej monety. Jestem pewien po czytaniu tej całą historię zobaczycie ze powinienem zrobic wszystko zupełnie inaczej , ale z perspektywy czasu wszystko się tak zdaje .

Więc kim jestem i co mogę wam zaoferować ?

Nazywam się Evan Duffield i tworze programow od kiedy miałem 15lat. Mam też historię w finansie, interes w ekonomii i praca przy zdolności komputerow do samo nauki . Pracowałem w różnych firmy, w PR , tworzenie wyszukiwarek(jak google) i algorytmów uczenia maszynowego do modelowania finansowego .

Miałem satysfakcjonującej kariera zawodowej i uważam się za szczęściarzem bo uczestniczyłem w wielu wspaniałych projektów . Ponadto, warto zauważyć, kiedy pracowałem w Hawk Financial Group dostałem serię 65 (licencji doradca finansowy ) i ja szeroko stosowany tą wiedzę w Darkcoin .

Narodziny Darkcoina

Odkryłem Bitcoin w połowie 2010 roku i od tego czasu byłem opętany . Po kilku latach w 2012 roku zacząłem naprawdę myślec o tym, jak dodać anonimowość do Bitcoin . Wpadłem na może 10 sposobów robienia tego , ale szybko zorientował się, że Bitcoin nigdy nie doda mój kod . Niestety twórcy Bitcoina naprawdę chcą zeby protokół pozostał taki sama w większości, a wszystko inne chceli po prostu dodane osobno.

To były narodzenie koncepcji Darkcoin . Ja utworzyłem X11 w jednego weekendu i okazało się, że to pracował bardzo dobrze i pozwoli na zupełnie uczciwą początek monety. Co naprawdę dążałem z X11 to podobna krzywa rozwoju Bitcoina , gdzie miners (górnicy?) będą walczyć, aby ztworzyć sobie małe korzyści. Podobnie jak na początku Bitcoin . Myślę, że to jest istotne w stworzeniu zdrowego ekosystemu .

Następny myślałem o zmianę systemu wygradzania . Myślałem, że będzie to ciekawy eksperyment , aby dodać więcej zachęty żeby minerow dołączyli się wcześnie , to by dało nacisk hashrate do góry i ochroniło sieci , wtedy wpadłem na 1111,0 / ( ( x 1,0 ) ^ 2.0 ) , który był pierwszym formuła do kontrolowanie nagrod.

Szalupa

To było 18 stycznia 2014 i miałem wszystko gotowe lub tak myślałem . I ogłosiłem rozpoczęcie Darkcoin ( XCoin wtedy) w BitcoinTalk . Uruchomiliśmy i natychmiast utknął na bloku 42 , byłem nowy w kodzie Bitcoin i nie byłem pewien, czego brakowało więc ogłosił , że później zaczniemy od nowa.

Kiedy odnowiona mieliśmy wielki przypływ minerów powodując ogromny skok w produkcji monet przy czym protokół nie był w stanie dostosować poziom trudności wystarczająco szybko, zakończył się wielka produkcja monet . Retargetowanie trudnośc odbywało się co 576 bloków i mogło tylko zwiększyć trudność cztery razy wiecej niz oryginalnej, wzielo to około sześć retargets dostać się do trudności odpowiednej , które było blisko 2,5 minutowe bloky .

Później, jak trudnośc się wyrównało zdaliśmy sobie sprawę że istnieje poważny problem z obliczeniem nagrody blokowe. Możesz poczytaczyć omawianie tego problemów tutaj:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=421615.120

Wkrótce naprawiłem ten problem w bloku 4500 , ale nikt z nas zdał sobie sprawę ilości monet , które zostały wyemitowane w tym czasie . W tamtej chwili nawet jeszcze nie mieliszmy explorer bloku .

Wzrost

Zaraz po bloku 4500 , zacząłem pracować na DarkSend . Starałem się stworzyć dzialajacy egzemplarz i ostatecznie udało mi się. Dałem znac o tym i nasz pieniądz zaczął się robic bardziej popularne z dnia na dzień . To jest , gdy moneta stała się poważnym projektem mojim.

Później zmieniliśmy do 11111,0 / ( ( Trudność 51,0 ) / 6,0 ) ^ 2 ) , ten formuła okazały się znacznie bardziej wydajne zachęty do wypchanie trudności niż sie spowiedzalem. Wkrótce zmieniłem formuła do ( 2222222,0 / ( (trudności 2600,0 ) / 9,0) ^ 2.0) , kierowane na trudności około 3400 .


W końcu?

Darkcoin rozpoczął się od kilku miesięcy mojego myślenia o sposobów tworzenia lepszego monety i kilka weekendów kodowania. Dopiero później kiedy zostałiszmy ustanowiony, naprawdę zaczął brać to na poważnie . Każdy może porównać nasze ostatnie działania do przeszłości i zobaczy wszystko idzie znacznie lepej. Nikt tak naprawdę nie wiedział, ile ze to az tak wybuchnie ( w dobrym znaczeniu ) i jak popularne sie zrobi , inaczej bym był bardzej ostrozny na początku.

Cel i przyszłość Darkcoin

Nie wierzę, że początki Darkcoin są zbyt wiele do pokonania , ale inwestorzy i użytkownicy będą musieli sami zdecydować , czy chcą wspierać ten projekt . Ostatnio przesunięlem sie z dala od innych projektów i bęndi w pełnym wymiarze spendzał czasu tylko na Darkcoin . Myślę, że z dedykowane deweloperem i naszej stałej społeczności będziemy mogli zrobić coś wielkiego .

Minęło zaledwie kilka miesięcy i juz mamy wiele do pokazanie ( X11 , DGW i DarkSend Beta ) i jeszcze więcej w przyszłośći. To oczywiście ze nie wszystko poszło idealnie ale myślę, że mamy naprawdę wspaniałą społeczność i widzę naprawdę świetlaną przyszłość dla Darkcoin .
 
Last edited by a moderator:
Back
Top