Polish PR OS Release published ....>

tungfa

Grizzled Member
Foundation Member
Masternode Owner/Operator
Apr 9, 2014
8,900
6,740
1,283
Please post this around in your community/ blogs / chatrooms / ... wherever you see fit !
Tx


http://bitmon.pl/artykuly-o-bitcoin/item/969-darkcoin-od-teraz-jako-open-source

Darkcoin: Darksend od teraz jako open source

Darkcoin rozwiązuje problem braku prywatności Bitcoina. Udostępnia kod źródłowy.

Darkcoin został zaprojektowany tak, aby dostarczyć finansową prywatność i uniemożliwić śledzenie stanu konta oraz transakcji innych użytkowników. Zostało to osiągnięte dzięki kluczowej technologii zwanej Darksend, która opiera sie na sieci ponad 900 serwerów (tzw. Masternode) rozproszonych po całym świecie I zarządzanych przez użytkowników.

Początkowo Darksend był rozwijany jako technologia closed-source dopóki beta testerzy nie pomogli odnaleźć wszystkich błędów i niedociągnięć. Na dzień dzisiejszy developerzy Darkcoina, w tym główny developer Evan Duffield, są przekonani, że oprogramowanie jest gotowe do użytku powszechnego i zdecydowali się otworzyć kod źródłowy. Darkcoin jest obecnie pierwszą kryptowalutą z otwartym kodem, która dostarcza całkowitą prywatność.

Otwarcie kodu źródłowego kryptowaluty Darkcoin jest niezmiernie istotne. Pozwala to użytkownikom nabrać zaufania do oprogramowania, każdy może zobaczyć jak jest zbudowany i pomóc w jego dalszym rozwoju tak jak to było robione przez kilka ostatnich lat w przypadku Bitcoina.

Aktualizacje Darkcoina będą wypuszczane co kilka miesięcy i zawierać będą między innymi technologie szyfrowanej komunikacji między użytkownikami. Każdy, nie ujawniając swojego adresu IP, będzie w stanie połączyć się z siecią Darkcoin. Również tożsamość miksujących Masternodów zostanie ukryta, dzięki czemu próby szpiegowania danych będą jeszcze trudniejsze, jeśli nie niemożliwe.

Poniższy diagram przedstawia jak funkcjonuje system w praktyce:Jednakże jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji jest System Natychmiastowych Transakcji, opisany tutaj: https://www.darkcoin.io/downloads/InstantTX.pdf który pozwoli nam na konkurowanie z kartami kredytowymi pod względem prędkości transakcji.

Ukończenie tego systemu sprawi, że Darkcoin stanie się najbardziej funkcjonalną, całkowicie anonimową i najszybszą kryptowalutą na rynku.


Kod źródłowy:
https://github.com/darkcoin/darkcoin/commit/133f4387866ca572c01383a52c9299ab3d9fe692

Oryginalny post developera:
https://www.darkcoin.io/news/darkcoin-goes-open-source/

Klient Darkcoina oraz wiecej informacji do dyspozycji na naszej stronie internetowej:
www.darkcoin.io

Kontakt Medialny:
[email protected]


Przyszle Wydania Prasowe:
http://www.darkcoin.io/media.html


Krzysztof Kowalski
[email protected]
www.darkcoin.io

Artykuł pochodzi z https://darkcointalk.org/threads/wy...ce-transakcje-natychmiastowe-29-09-2014.2529/

Ostatnio zmieniany: niedziela, 05 październik 2014 01:21