• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Wydanie InstantX

AnarchicCluster

Well-known member
NpqScN1csK5Fx1zYysAz1GXLj_aHZrzgmGb1wSkvppJzbMLr_bvvoUwETy-PLKVoz8ydbee6tuxaleEfH9-7ryQRsnaq8ds1xF8Vpqjh1eu2hwqZJuQKB110RuSqiPVknD0

12 Luty 2015
Autor: Evan Duffield
Tłumaczenie: AnarchicCluster (napiwki mile widziane: XfubR6FJmwzASMdH9Av2Wd5CiMaAZdaGnv :) )

Oryginał


Z przyjemnością ogłaszamy wydanie Darkcoin Core v0.11.1! Postanowiliśmy udostępnić InstantX jako osobne wydanie ponieważ jak na razie świetnie działa on w sieci testowej ale implementacja innych zmian które chcemy wprowadzić do sieci masternodów zajmie nam trochę więcej czasu.

To wydanie zawiera; pełną implementacje InstantX, nową wersją egzekwowania transakcji, która działa z najnowszą architekturą Bitcoina, dużo zmian w Darksend, wsparcie dla wielu języków, możliwość używania na sieci wąskopasmowej, oraz pełną implementację struktury spork.

Więcej informacji na temat InstantX i zasad jego działania, można znaleźć w tym artykule: https://www.darkcoin.io/wp-content/uploads/2014/09/InstantTX.pdf

Rozwidlenie sieci

Wydanie to implementuje dwa rozwidlenia blockchainu, dlatego wszyscy muszą jak najszybciej zainstalować najnowszą wersję Darkcoin Core. Sieć rozdzieli się dokładnie za tydzień albo gdy 80% kopaczy będzie miało już aktualną wersję Darkcoin.

InstantX

v0.11.1 używa pełnej implementacji InstantX. Aby wypróbować działanie InstantX, uruchom portfel QT i zaznacz okienko ‘’InstantX’’ kiedy chcesz dokonać transferu. Środki przesłane za pomocą InstantX otrzymają pięć potwierdzeń na poziomie masternodów w ciągu zaledwie paru sekund, potem w ciągu około 1.25 minuty dodane zostanie szóste potwierdzenie na poziomie bloku co sprawi, że przesłane monety będą mogły zostać wydane na większości stron internetowych.

InstantX jest domyślnie włączony, co oznacza, że API pokaże transakcje jako potwierdzone jak tylko zostaną one zaakceptowane przez sieć masternodów.

Aby wyłączyć InstantX, po prostu uruchom klienta Darkcoin z –instantxdepth=0. Jest to odpowiednikiem uruchomienia czystego trybu dowodu wykonania pracy ( proof-of-work)

Jak na razie InstantX nie wspiera dokonywania transakcji przez API, ale zostanie to dodane w przyszłych wydaniach.

InstantX krok po kroku

Aby zacząć używać InstnatX, po prostu zaznacz okienko InstantX, a potem dokonuj transakcji dokładnie tak samo jak wcześniej.

2Q5u0roOJwnN6KEMHCic_Tn1xbEXsXQwyu4FU_8PDrRuAXV-p0pfblKE2nP67XPBE94h2Ge3F7s_O7lThJimxbCOPyIExsxrMgCm9DhN5BNEQ-ctbepMdKcuaF9z9OAD6r0

Na ekranie transakcji znak zapytania powinien zamienić się w zegar w ciągu kilku sekund.

NHRLj3xkzzh4PuN3gI1s4MHpkuTRsWWE59Lkwaw_2iuWChbsT_eYa0Qr5zO4WYDr4sDfp-F3gw3gJiJQFfQr7Oh8i30e5L4Lp8jxHL4rZjk2pJgk17ymId7j26LJ8a9LPjY

Aby zobaczyć więcej informacji na temat stanu InstantX, kliknij dwukrotnie na transakcję.


Wiadomość jakie będziesz mogą się pojawić:

‘’Zweryfikowane przez InstantX’’: Oznacza to, że transakcja została przyjęta i środki są już bezpieczne.

‘’Trwa weryfikacja InstantX – X z 25 podpisów’’: To oznacza, że sieć pracuje nad twoją transakcją a twój klient czeka na więcej podpisów od masternodów.

‘’Weryfikacja InstantX nie powiodła się’’: Nie udało się potwierdzić tej transakcji. W tym wypadku nastąpi zwyczajne potwierdzenie dowodu wykonania pracy (proof-of-work).

8BZ4I6CUHF8tz6nrSu_SYegqxpC7PNgllehkkInykTPKpBf3jxn4xwxDNIjvWGEFQGPzpaIwtrageGdmfmko157T5DoLGQij8v_8nEN_ftMrep_U_N3Q-MXikUZ-9dut444

t_ZSSY4vLIenbKnh4jKFAY7LFh5fUhPB82jU_tm_MPCqEJ3-1Hf8jt3wwfnzRDo-IWZhjhtjyoWqpQWuX1UutyIXrCKKAxNkgrll4D7VDJbkVf-EE1ffz6LMz5SxwbBO2LA

Wymagania / funkcje
  • Transakcje wejściowe muszą mieć pięć potwierdzeń na poziomie bloku aby móc wysłać je przez InstantX
  • Aby transakcja dokonana za pomocą InstantX została przyjęta, 15 z 25 wybranych masternodów musi odpowiedzieć przez głosowanie.
  • Transakcja nie zostanie przyjęta do sieci jeśli klient zostanie zresetowany i działa tylko przez godzinę.
  • Osoby dokonujące transakcji za pomocą InstantX muszą uiścić opłatę w postaci 0.01 DRK.
  • Jak już tylko transakcja zostanie przyjęta przez sieć masternodów, pozostałe transakcje sprzeczne z tą pierwszą zostaną odrzucone jeśli będą one już w bloku, lub retransmitowane jako normalne transakcje.
  • InstantX jest stworzony aby działał prawie non-stop. Oczekuję, że w swojej obecnej formie, będzie on działał dla ponad 98% transakcji. Jeśli InstantX nie zadziała, transakcja zostanie wysłana standardowo jako potwierdzenie dowodu pracy (proof-of-work)
DarkSend

Wiele różnych usprawnień takich jak, pełna implementacja wiadomości ‘’DSTX’ zostało dodanych do Darksend,’. Oznacza to, że transakcje dokonywane za pomocą Darksend będą traktowane priorytetowo przez kopaczy i zostaną dodane do bloku jako pierwsze. Wprowadzonych zostało wiele innych poprawek, które głownie mają za zadanie poprawić stabilność Darksend.

Egzekwowanie

Implementacja egzekwowania transakcji w wersji 11.0 nie była kompatybilna z najnowszą architekturą Bitcoina. Od niedawna zaczęliśmy bazować na nowym kodzie Bitcoina zamiast Litecoina. To było powodem niespójnego egzekwowania transakcji w niektórych skrajnych przypadkach.


W wersji 11.1 zostało to już poprawione, ale wszyscy użytkownicy Darkcoina będą musieli zainstalować najnowszą wersję Darkcoin abyśmy wszyscy byli na tym samym blockchainie. Egzekwowanie, zostanie aktywowane jak tylko 80% sieci będzie chodziło na najnowszej wersji Darkcoina (zazwyczaj zajmuje to nie więcej niż parę dni).


Wsparcie dla wielu języków.


Dzięki należą się Vertoe i społeczności Darkcoina za organizacje tego projektu. Klient Darkcoina wspiera teraz ponad 20 języków; Portugalski, Niemiecki, Rosyjski, Polski, Hiszpański, Wietnamski, Francuski, Włoski, Kataloński, Chiński, Duński, Fiński, Szwedzki, Czeski, Turecki, Bawarski ( i wiele więcej)


Pełna dokumentacja znajduje się tutaj:


https://github.com/darkcoin/darkcoin/blob/master/doc/release-notes/release-notes-0.11.1.md


Do pobrania:

11.1.19 CoreWszyscy użytokownicy powinni zaktualizować klienta Darkcoin do tej wersji


Źródło: https://github.com/darkcoin/darkcoin

Windows .exe: https://github.com/darkcoinproject/darkcoin-binaries/raw/master/darkcoin-0.11.1.19-win.zip

Mac OSX:https://raw.githubusercontent.com/d...in-binaries/master/darkcoin-0.11.1.19-osx.dmg

Linux: https://github.com/darkcoinproject/darkcoin-binaries/raw/master/darkcoin-0.11.1.19-linux.tar.gz


Dziękuję wszystkim którzy współpracowali przy tym wydaniu, między innymi:
-Vertoe
- Udjin
- Holger Schinzel
- Reze
- Mario Müller
- Crowning
- Alexandre Devilliers
- Stuart Buck
- Tiago Serôdio
- Slawek
- Moli
- Lukas Jackson
- Snogcel
- Jimbit
- Coingun
- Sub-Ether
 
Back
Top