• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Sprawozdanie z postępów rozwoju Dash, publikacja techniczna i inne wieści

AnarchicCluster

Well-known member
21 Kwiecień 2015
Autor: Evan Duffield
Tłumaczenie: AnarchicCluster (napiwki mile widziane: XfubR6FJmwzASMdH9Av2Wd5CiMaAZdaGnv :) )

Oryginał

Witam wszystkich

Chcielibyśmy dać wam znać jak idą prace nad tym projektem i nad czym teraz pracujemy. Obecnie nasz zespół jest zaangażowany w różnego rodzaju projekty rozwoju, marketingu i promocji. Udało nam się osiągnąć całkiem niezłe postępy w sferze marketingu i promocji, ale więcej szczegółów na ten temat podamy w nadchodzących tygodniach/miesiącach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie odzywaliśmy się zbyt wiele przez ostatnie dwa tygodnie ale mieliśmy dobry ku temu powód.

Sprawozdanie z rozwoju projektu – v0.12.0.0

· Udjin wprowadził do Dash wszystkie zmiany przeprowadzone w Bitcoin 10. Oznacza to, że będziemy mogli wdrożyć znacznie szybszą synchronizację dzięki wczytywaniu najpierw nagłówków bloków, oraz wiele innych zmian.

· Ja sam pracowałem nad ponowną implementacją nadających/sondujących(pinging) klas masternodów aby były one łatwiejsze do czytania i bardziej wydajne. W rezultacie powinno to pozwolić nam na użycie wiadomości inwentaryzacji do uaktualniania sieci Masternodów, redukując przy tym ruch sieciowy nawet o 80%.

· Kod staje się bliski osiągnięcia punktu po którego przekroczeniu zniknie potrzeba utrzymywania węzła referencyjnego. Węzeł referencyjny został stworzony w celu rozwiązania problemu z którym dash zmagał się od samego początku; niesprawiedliwych dystrybucji wypłat za prowadzenie masternodów. W wersji v0.12.0.0 mamy zamiar utrzymać sieć w stanie hybrydowym, gdzie węzeł referencyjny będzie mógł zostać wyłączony i sama sieć będzie wymuszać wypłaty za pomocą algorytmu karuzelowego tak jak dzieje się to teraz tylko, że bez centralizacji. Ten stan hybrydowy wciąż będzie pozwalał nam na powrót do węzła referencyjnego w wypadku gdyby system ten nie działałby tak jak trzeba.

· Udjin pracował nad poprawną implementacją różnych języków w procesie Darksend, dzięki czemu osoby posługujące się obcym językiem nie będą już otrzymywać angielskich komunikatów podczas mieszania monet.

Mobilne portfele obsługujące InstantX oraz Darksend.

· Z radością ogłaszam, że mamy deweloperów pracujących nad wprowadzeniem Darksend/InstantX do telefonów. Jest to szczególnie ekscytujące ponieważ pozwoli to na dokonywanie natychmiastowych transferów pomiędzy dwoma osobami bez potrzeby angażowania osób trzecich. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zbliża nas to do naszego ostatecznego celu, czyli stworzenia cyfrowej gotówki z prawdziwego zdarzenia.

· Chcielibyśmy również skorzystać z tej okazji i powitać nowego dewelopera QuantumExplorer który będzie zajmował stworzeniem portfela Dash na iPhona.

Propozycja zdecentralizowanego zarządzania kryptowalutą.

· Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad planem w pełni zdecentralizowanego sposobu finansowania i zarządzania dalszymi projektami. Pomysł ten jest czymś zupełnie nowym w świecie krypto i wychodzi on daleko poza ramy zwykłego modelu tworzenia nowych projektów. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym pomysłem, ponieważ rozwiązuje on wiele problemów, które od dawna trapiły Bitcoina i inne kryptowaluty. W środę mamy zamiar wydać publikację szczegółowo opisującą ten pomysł od strony technicznej.

Dokumentacja techniczna Dasha. Wersja 1

· Uaktualniliśmy stary i już nieaktualny artykuł z dokumentacją techniczną. Opisaliśmy w nim każdy rodzaj technologii używany w Dash. Aby przeczytać tę publikację kliknij tutaj.
 
Back
Top