Welcome to the Dash Forum!

Please sign up to discuss the most innovative cryptocurrency!

Wydanie prasowe: Darkcoin, RC5, Open Source, Transakcje Natychmiastowe - 29.09.2014

Discussion in 'Polska Polish' started by splawik21, Sep 30, 2014.

 1. splawik21

  splawik21 Grizzled Member
  Dash Core Team Foundation Member Dash Support Group Moderator

  Joined:
  Apr 8, 2014
  Messages:
  1,916
  Likes Received:
  1,273
  Trophy Points:
  1,283
  Darkcoin rozwiązuje problem braku prywatności Bitcoina. Udostępnia kod źródłowy.


  Darkcoin został zaprojektowany tak, aby dostarczyć finansową prywatność i uniemożliwić śledzenie stanu konta oraz transakcji innych użytkowników. Zostało to osiągnięte dzięki kluczowej technologii zwanej Darksend, która opiera sie na sieci ponad 900 serwerów (tzw. Masternode) rozproszonych po całym świecie I zarządzanych przez użytkowników.

  Początkowo Darksend był rozwijany jako technologia closed-source dopóki beta testerzy nie pomogli odnaleźć wszystkich błędów i niedociągnięć. Na dzień dzisiejszy developerzy Darkcoina, w tym główny developer Evan Duffield, są przekonani, że oprogramowanie jest gotowe do użytku powszechnego i zdecydowali się otworzyć kod źródłowy. Darkcoin jest obecnie pierwszą kryptowalutą z otwartym kodem, która dostarcza całkowitą prywatność.

  Otwarcie kodu źródłowego kryptowaluty Darkcoin jest niezmiernie istotne. Pozwala to użytkownikom nabrać zaufania do oprogramowania, każdy może zobaczyć jak jest zbudowany i pomóc w jego dalszym rozwoju tak jak to było robione przez kilka ostatnich lat w przypadku Bitcoina.

  Aktualizacje Darkcoina będą wypuszczane co kilka miesięcy i zawierać będą między innymi technologie szyfrowanej komunikacji między użytkownikami. Każdy, nie ujawniając swojego adresu IP, będzie w stanie połączyć się z siecią Darkcoin. Również tożsamość miksujących Masternodów zostanie ukryta, dzięki czemu próby szpiegowania danych będą jeszcze trudniejsze, jeśli nie niemożliwe.

  Poniższy diagram przedstawia jak funkcjonuje system w praktyce:
  [​IMG]

  Jednakże jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji jest System Natychmiastowych Transakcji, opisany tutaj: https://www.darkcoin.io/downloads/InstantTX.pdf który pozwoli nam na konkurowanie z kartami kredytowymi pod względem prędkości transakcji.
  Ukończenie tego systemu sprawi, że Darkcoin stanie się najbardziej funkcjonalną, całkowicie anonimową i najszybszą kryptowalutą na rynku.


  Kod źródłowy:
  https://github.com/darkcoin/darkcoin/commit/133f4387866ca572c01383a52c9299ab3d9fe692

  Oryginalny post developera:
  https://www.darkcoin.io/news/darkcoin-goes-open-source/

  Klient Darkcoina oraz wiecej informacji do dyspozycji na naszej stronie internetowej:
  http://www.darkcoin.io.

  Kontakt Medialny:
  [email protected]

  Przyszle Wydania Prasowe:
  http://www.darkcoin.io/media.html

  Krzysztof Kowalski
  [email protected]
  www.darkcoin.io
   
  #1 splawik21, Sep 30, 2014
  Last edited by a moderator: Sep 30, 2014
  • Like Like x 1