Wydanie prasowe: Darkcoin, RC5, Open Source, Transakcje Natychmiastowe - 29.09.2014

splawik21

Moderator
Dash Core Team
Foundation Member
Dash Support Group
Apr 8, 2014
1,943
1,303
1,283
Darkcoin rozwiązuje problem braku prywatności Bitcoina. Udostępnia kod źródłowy.


Darkcoin został zaprojektowany tak, aby dostarczyć finansową prywatność i uniemożliwić śledzenie stanu konta oraz transakcji innych użytkowników. Zostało to osiągnięte dzięki kluczowej technologii zwanej Darksend, która opiera sie na sieci ponad 900 serwerów (tzw. Masternode) rozproszonych po całym świecie I zarządzanych przez użytkowników.

Początkowo Darksend był rozwijany jako technologia closed-source dopóki beta testerzy nie pomogli odnaleźć wszystkich błędów i niedociągnięć. Na dzień dzisiejszy developerzy Darkcoina, w tym główny developer Evan Duffield, są przekonani, że oprogramowanie jest gotowe do użytku powszechnego i zdecydowali się otworzyć kod źródłowy. Darkcoin jest obecnie pierwszą kryptowalutą z otwartym kodem, która dostarcza całkowitą prywatność.

Otwarcie kodu źródłowego kryptowaluty Darkcoin jest niezmiernie istotne. Pozwala to użytkownikom nabrać zaufania do oprogramowania, każdy może zobaczyć jak jest zbudowany i pomóc w jego dalszym rozwoju tak jak to było robione przez kilka ostatnich lat w przypadku Bitcoina.

Aktualizacje Darkcoina będą wypuszczane co kilka miesięcy i zawierać będą między innymi technologie szyfrowanej komunikacji między użytkownikami. Każdy, nie ujawniając swojego adresu IP, będzie w stanie połączyć się z siecią Darkcoin. Również tożsamość miksujących Masternodów zostanie ukryta, dzięki czemu próby szpiegowania danych będą jeszcze trudniejsze, jeśli nie niemożliwe.

Poniższy diagram przedstawia jak funkcjonuje system w praktyce:


Jednakże jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji jest System Natychmiastowych Transakcji, opisany tutaj: https://www.darkcoin.io/downloads/InstantTX.pdf który pozwoli nam na konkurowanie z kartami kredytowymi pod względem prędkości transakcji.
Ukończenie tego systemu sprawi, że Darkcoin stanie się najbardziej funkcjonalną, całkowicie anonimową i najszybszą kryptowalutą na rynku.


Kod źródłowy:
https://github.com/darkcoin/darkcoin/commit/133f4387866ca572c01383a52c9299ab3d9fe692

Oryginalny post developera:
https://www.darkcoin.io/news/darkcoin-goes-open-source/

Klient Darkcoina oraz wiecej informacji do dyspozycji na naszej stronie internetowej:
http://www.darkcoin.io.

Kontakt Medialny:
[email protected]

Przyszle Wydania Prasowe:
http://www.darkcoin.io/media.html

Krzysztof Kowalski
[email protected]
www.darkcoin.io
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: jpr