• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Oficjalne stanowisko w sprawie zmiany nazwy

AnarchicCluster

Well-known member
13 Marzec 2015
Autor: Evan Duffield
Tłumaczenie: AnarchicCluster (napiwki mile widziane: XfubR6FJmwzASMdH9Av2Wd5CiMaAZdaGnv :) )

Oryginał

Wizją Darkcoina zawsze było stworzenie platformy płatności, która jest zdecentralizowana, anonimowa, szybka i nie wymagającej zaufania do stron trzecich. To był nasz etos i zarazem najważniejszy cel. Jednakże ostatnimi czasy jasnym stało się, że nasza marka w pewnym stopniu utrudniała dotarcie do ludzi którym staramy się pomóc. Wtedy zrozumiałem, iż aby nasza wizja stała się rzeczywistością musimy zmienić imię naszej monety. Przyświecające nam cele pozostają niemienione i tak samo teraz jak i w przyszłości dalej będziemy dążyć do ich osiągnięcia.

Kilka miesięcy temu, nazwa „Dash” została organicznie zaproponowana przez społeczność Darkcoina jako nowe imię Darkcoina. Zauważyłem, że nazwa ta cieszyła się dość sporym poparciem wśród społeczności co skłoniło mnie do dalszego zbadania możliwości zmiany nazwy na Dash. Podczas przeprowadzania badań nad możliwością zmiany nazwy, okazało się, iż istnieje już inna firma działająca na rynkach finansowych, która również stara się o zastrzeżenie marki Dash. W rezultacie postanowiłem podważyć ich aplikację o zastrzeżenie tej marki poprzez wykupienie kryptowaluty „Dashcoin”.

Istnieje pewne nieporozumienie wśród społeczności. Wielu zastanawia się dlaczego postanowiliśmy ogłosić zmianę nazwy w takim pośpiechu oraz bez wcześniejszej debaty na forum. Powodem tego był błąd popełniony na github, gdzie napisałem komentarz na koncie Darkcoin podczas gdy ja sam byłem zalogowany jako Dashcoin. Aby nie pozwolić na powstanie i rozprzestrzenienie się spekulacji co do naszej kontroli projektu Dashcoin postanowiłem, iż najlepszym rozwiązaniem będzie otwarte pokazanie społeczności jak idą nasze badania nad możliwością zmiany nazwy. Przejęcie Dashcoin nie różni się niczym od przejęcia wcześniej istniejącej domeny. Przejęty projekt nie będzie już kontynuowany a DRK będzie dalej rozwijany tylko, że pod nową nazwą. Musiałem podjąć kilka bardzo ważnych decyzji w bardzo krótkim czasie i przepraszam za całe zamieszanie spowodowane moim błędami.

Wszystko to jest już historią, a teraz już po głębokich przemyśleniach oraz ostrożnym przeczytaniu wszystkich postów za i przeciw, wierzę, że najlepiej będzie jeśli oficjalnie już ogłoszę, że jednak zmieniamy nazwę na DASH. Na chwilę obecną najważniejsze jest abyśmy zakończyli już ten temat i skupili się na tym co czeka na nas w przyszłości. Niepewność działa na szkodę zarówno rynków jak i społeczeństwa bardziej niż sama zmiana nazwy przez co ma bardzo negatywny wpływ na dalszy nasz rozwój.

Komunikacja z naszej strony nie zawsze była tak dobra jakbyśmy tego chcieli. Tak szybko się rozwinęliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, że nie zawsze mogłem informować o wszystkim na bieżąco. Postanowiliśmy rozwiązać ten problem przez przeniesienie całej koordynacji projektu do Slack, co już ma zauważalnie pozytywny wpływ na nasz projekt. Jedną z najważniejszych rzeczy w zarządzaniu projektem który rozrasta się tak szybko, jest skupianie swojej uwagi na rzeczach, które muszą być usprawnione. Wierzymy, że przeniesienie się na platformę umożliwiającą otwartą komunikację pomiędzy wszystkimi członkami zespołu deweloperów jest krokiem w dobrym kierunku

Naprawdę cenie sobie, wsparcie społeczności Darkcoina i przepraszam za sporadyczną komunikację z mojej strony. Zmiana nazwy jest bardzo delikatnym tematem i starałem się podejść do tego najlepiej jak tylko mogłem. Zdaje sobie sprawę, że błędy zostały popełnione, był to ciężki okres czasu, ale teraz mamy nowe narzędzia dzięki którym unikniemy podobnych błędów w przyszłości.

DASH jest jak na razie nazwą do której musimy dodać wizję i potrzebujemy wsparcia od wszystkich członków tej społeczności aby móc dalej rozwijać ten projekt.

W następnym tygodniu będziemy planowali wspólnie z całą społecznością zmianę nazwy i nowe logo. Więcej informacji w tej sprawie będzie udostępnione już wkrótce.
 
Back
Top