• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Wydanie wersji 12

AnarchicCluster

Well-known member
Data: 15 Sierpień 2015
Autor: Evan Duffield
Tłumaczenie: AnarchicCluster (Napiwki mile widziane: Xx2c2PBqvDNtjgYpYm4UwfxgBJResF5FRU)
Oryginał


Witam wszystkich,

Nasz zespół deweloperów z wielką przyjemnością wydaje już 12 wersję klienta Dash. Wydanie to zawiera cały szereg funkcji takich jak; zdecentralizowany system budżetowania oraz usunięcie węzła referencyjnego - na które tak bardzo czekali członkowie naszej społeczności. Jest to jak na razie nasze największe wydanie jakie kiedykolwiek ogłosiliśmy. Wyznacza ono nowe standardy i jeszcze bardziej wyróżnia nas z pośród innych krypto walut i jednocześnie pozwalaja nam na wspieranie ekosystemu Dash.

Wydanie to nie jest tylko największym czy najbardziej funkcjonalnym, lecz zostało ono również podane najbardziej intensywnym testom jakie kiedykolwiek przeprowadziliśmy. Liczny zespół wolontariuszy pomagał deweloperom w testowaniu tego wydania na długo przed 12 Czerwca kiedy to zostały ogłoszone oficjalne testy. Co prawda nie oczekujemy aby nasz kod był całkowicie pozbawiony błędów (żaden kod jest bezbłędny), ale powinna to być najstabilniejsze wersja jaką kiedykolwiek wypuściliśmy.

Tutaj jest lista udoskonalonych funkcji zawartych w tym wydaniu:

· Zintegrowanie wersji 0.10 Bitcoinahttps://bitcoin.org/en/release/v0.10.0

· Zaimplementowanie pierwszego zdecentralizowanego systemu budżetowania, oraz możliwości finansowania projektów Dash bezpośrednio z nagród za wykopanie bloków. (Więcej informacji na ten temat można znaleźć poniżej, w sekcji: „Czym jest zdecentralizowany system budżetowania?”)

· Zaimplementowanie nowego zdecentralizowanego systemu tworzenia konsensusu przez masternody. Funkcja ta pozwoliła na usunięcie węzła referencyjnego, wymaganego wcześniej do sprawiedliwej dystrybucji wypłat nagród za wykopanie bloku.

· Udoskonalenie szybkości i niezawodności anonimizacji Darksend

· Nowa strategia synchronizowania wypłat/budżetu/wybierania masternodów

· Niezależny od platformy system szeregowania masternodów.

· Nadawanie, sondowanie oraz wybieranie masternodów używa teraz systemu inwentarza.

· Indeksowanie transakcji jest włączone teraz dla wszystkich klientów

· Udoskonalona implementacja przetwarzania bloków przy transakcjach InstantX aby można było usunąć nieważne bloki.

· Zwiększenie niezawdnościInstantX do prawie 100%, przy czym transakcje są jeszcze bardziej bezpieczniejsze.


Kto musi zainstalować aktualizację?

Bardzo ważne jest aby absolutnie wszyscy dokonali aktualizacji tak szybko jak to jest możliwe. Użytkownicy mają czas do 5 Września. Po tej dacie, każdy ze starszą wersją klienta nie będzie operował na właściwym łańcuch bloków.

Jak dokonać aktualizacji?

QT: Podczas aktualizacji klienta Dash, będziesz musiał(a) ponownie zindeksować łańcuch bloków. Aby to uczynić, uruchom portfel z opcją ‘-reindex’ w wierszu poleceń lub stwórz skrót do portfela i dodaj ‘-reindex’ do ścieżki skrótu poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki na sam skrót i wybór ‘Właściwości’.

Daemon: Aby zaktualizować daemon, będziesz musiał(a) zrestartować z flagą –reindex.

W dwunastej wersji, automatycznie ustawiliśmy indeksowanie transakcji jako domyślną opcję. Pozwoli to twojemu klientowi na wyciągnięcie wyłowienie z łańcuhca bloków każdej potrzebnej transakcji. Jest to przydatne głównie przy używaniu DarkSend oraz zdecentralizowanego systomu budżetowania.

Czym jest Zdecentralizowany System Budżetowania?

W przypadku zdecentralizowanych projektów jakim jest Dash, finansowanie jest dosyć poważnym problemem. Nawet wszechpotężny Bitcoin często ma problemy z uzbieraniem odpowiednich środków finansowych z samej zbiórki dowbrowolnych datków. My mamy pomysł na to jak rozwiązać ten problem w całkowicie zdecentralizowany sposób. W przypadku Bitcoina, 100% nagrody za wykopanie bloku idzie do kopacza. Chociaż kopanie bloków jest bardzo ważnym składnikiem zabezpieczającym transakcje - to jak zostało to ostatnio uwidocznione przez problemy finansowe z jakimi borykał się Bitcoin - nie jest jedynym do zapewnienia zdrowej i stabilnej sieci,.

Wierzymy, że wypłaty za wykopanie bloku należą do sieci, oraz powinny zostać użyte do zaspokojenia więcej niż tylko jednego z wymogów do utrzymania sieci w dobrym stanie. Deweloperzy, kopacze, operatorzy masternodów, porady prawne, marketing i usługi handlowe są tylko niektórymi z potencjalnych elementów składających się na dobrą i stabilną sieć. Wszystkie te komponenty zasługują na finansowanie jeśli zaistnieje taka potrzeba. W Dash, każdy może złożyć wniosek o fundusze bezpośrednio do samej sieci, na której masternody (którzy w zasadzie są właścicielami/operatorami sieci) mogą głosować nad tym czy rozpatrzyć taki wniosek pozytywnie czy też negatywnie. Zatwierdzone wnioski zostaną sfinansowane w podobny sposób do tego w jaki masternody otrzymują swoje wypłaty, czyli bezpośrednio z nagród za wykopanie bloku. Trzymając się oryginalnego planu zakceptowanego przez społeczność w Maju, będziemy powoli zwiększać procent wypłat jakie bedą przekazywane natego typu projekty aż do momentu osiągnięcia w Lutym 10% (8,000DASH na miesiąc) z nagrody za wykopanie bloku.

Co dalej?

Zespół deweloperów Dasha zacznie skupiać się na wypuszczeniu wersji 12. Mamy nadzieję, że po wszystkich tych testach jakie zostały przeprowadzone ilość i wielkość znalezionych błędów będzie minimalna; ale nie mamy zamiaru spoczywać na laurach i planujemy dalsze szerokozakrojone testy przed i po wypuszczeniu wersji 12 aby móc szybko poprawić błędy jak tylko zostaną wychwycone.

Następnie planujemy przetestowanie systemu budżetowania. Na samym początku pozwolimy tylko aby członkowie naszego zespołu mogli wysuwać wnioski o finansowanie, aby upewnić się, że wszystko działa jak należy. Liczymy na wsparcie ze strony operatorów masternodów... ich głosy są niezbędne do tego aby system działał jak należy.

Nasze dalsze plany obejmują wiele pomysłów na nowe funkcje w następnych wersjach Dash, które obecnie rozpatrujemy. System budżetowania otwiera mowe możliwości, które wcześniej nie były dla nas dostępne oraz planujemy rozwinąć długoplanową strategię obejmującą kilka następnych wydań zgodną z misją i wizją Dash.

Z niecierpliwością czekam wasze opinie na temat nowych funkcji. Ostatnie miesiące były pełne wyzwań ale zarazem były one również bardzo satysfakcjonujące. Praca z wszystkimi tymi, którzy pomagali w zarządzaniu projektem, testowali oraz dostarczali nowych pomysłów była prawdziwą przyjemnością. Społeczność Dash jest świetnie zorganizowana i profesjonalna jak nigdy dotąd. Następne sześć miesięcy przyniesie kolejne wyzwania, ale cieszę się, że jesteśmy gotowi na podjęcie tych wyzwań. Posiadając system zarządzania i finansowania projektu otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Mam nadzieję, że jesteście tak samo podekscytowani tym co przyniesie następne pare miesięcy jak ja. Bawcie się dobrze z wersją 12!

Evan

Pełny opis systemu budżetowania

https://dashtalk.org/threads/samowystarczalny-system-zarzadzania-przez-blockchain.4771/

Jak stworzyć wniosek i przedłożyć go pod głosowanie?

Jak tylko pierwsze wnoiski zostaną przetestowane i sfinansowane, system bidżetowania będzie dostępny dla całej społeczności. Na początku suma dostępnych środków będzie relatywnie mała i podejrzewamy, że istenieje już cała masa pomysłów jakie członkowie tej społecznosci chcieliby przedłożyć pod głosowanie. Dlatego na początku szanse na otrzymanie finansowania mogą być małe, jednakże podczas gdy alokacja wypłat będzie się przesuwać od kopaczy do systemu budżetowanina, coraz więcej projektów będzie mogło liczyć na otrzymanie finansowania.

Jak używać systemu budżetowania

https://dashpay.atlassian.net/wiki/display/DOC/Masternode Budget API

Ściągnij wersję 12https://www.dashpay.io/downloads/

Wersja Aktualizacji:
v0.12.0.45https://dashtalk.org/threads/v12-release.5888/page-11#post-63575

Specjalne podziękowania należą się:

eduffield
UdjinM6
Crowning
moli
flare
thelazier
adios
poiuty
scratchy
moocowmoo
the-baker
BrainShutdown
Lukas_Jackson
Sub-Ether
italx
yidakee
TanteStefana
coingun
tungfa
MangledBlue
AjM
Lariondos
elbereth
minersday
qwizzie
TaoOfSatoshi
dark-sailor
AlexMomo
snogcel
bertlebbert
oaxaca
cwnage

Oraz tym którzy pomogli w tłumaczeniuhttps://www.transifex.com/projects/p/dash/
 
Last edited by a moderator:
Ja tez chce dokupic. Ale poczekam az spadniemy do 0.006. Jak sie nie uda to trudno, zostane z tym co juz mam.
 
ja juz kupilem po 0,009 ale jak bedzie nadal szedl w dol to bede dokupowac wiecej jak dotychczas i tyle :)
 
A co bedzie jak ci sie skoncza pieniadze?
Wtedy zaczne kupowac ja :D
A tak powaznie to poczekajcie do 0.004
 
A co bedzie jak ci sie skoncza pieniadze?
Wtedy zaczne kupowac ja :D
A tak powaznie to poczekajcie do 0.004
Myslisz serio ze az tak nisko poleci jpr?
Ehhh nie sadze szczerze mowie, przy poziomie 0,006 bedzie juz duzy pressing dla ofert kupna.
Co bedzie to bedzie :)
 
Back
Top