• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Sprawozdanie z rozwoju projektu

AnarchicCluster

Well-known member
Data: 20 Październik 2015
Autor: Evan Duffield
Tłumaczenie: AnarchicCluster (Napiwki mile widziane: Xx2c2PBqvDNtjgYpYm4UwfxgBJResF5FRU)
Oryginał

Czołem Wszystkim!

Teraz jak już wróciłem z Holandii chcę zdać sprawozdanie z tego jak w chwili obecnej wygląda nasz projekt oraz opowiedzieć nad czym obecnie pracujemy.

Jestem bardzo zadowolony z tego wszystkiego co dzieje się wokół projektu. Nasz zespół stale się powiększa, a wraz z nim nasze możliwości dalszego rozwoju. Podróż do Holandii przyniosła wiele niespodziewanych rezultatów do których musze zaliczyć to uczucie mówiące mi że pracujemy tutaj nad czymś naprawdę wyjątkowym. Serce mi rośnie kiedy widzę jak dobrze członkowie naszego zespołu współpracują ze sobą a nasze specjalizacje wzajemnie się dopełniają. Poza budowaniem zespołu, ta podróż pozwoliła nam dowiedzieć się co „niewtajemniczeni” myślą o Dashu. Mieliśmy wiele długich rozmów na temat naszej technologii oraz jej zastosowań. Okazało się, że nasza technologii jest bardzo intersująca dla każdego kto miał z nią styczność. Nawet już kilka dni po prezentacji spotkaliśmy w kawiarni parę osób i dyskutowaliśmy z nimi na temat Masternodów. Ogólnie rzecz ujmując, jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z zdecentralizowanego zarzadzania i naszego systemu budżetowania, ponieważ w znaczący sposób pomaga on w promowaniu Dash. System ten był bardziej efektywny niż pierwotnie oczekiwałem (a miałem bardzo wysokie oczekiwania co do jego efektywności, więc w rzeczywistości jest on nieziemsko efektywny).

O co chodzi z tym całym Dash Evolution?

Powodem dla którego nie ujawniamy wielu szczegółów na temat możliwości Dash Evolution jest potrzeba spędzenia jeszcze trochę więcej czasu nad tym projektem. Za nim ktokolwiek załapie co my tutaj budujemy, my będziemy tak daleko zawansowani w naszych pracach, że nikt inny nie będzie w stanie wyprzedzić nas w implementacji tego systemu. Dash Evolution zawiera w sobie wiele komponentów czegoś co wierzymy jest idealną platformą pod budowę nowej cyfrowej gospodarki zbudowanej wokół handlu peer-to-peer.

Co jest wiadomo na temat Dash Evolution na chwilę obecną?
MZQIBV3.png
Evolution jest zupełnie innym podejściem do krypto waluty. Po pierwsze; udało nam się wymyślić sposób na zaimplementowanie API w taki sposób aby ten był całkowicie bezpieczny i zupełnie zdecentralizowany w tym samym czasie. Pozwoli nam to na używanie 5-20 DASH losowych serwerów pod-kwor na każde pojedyncze żądanie, zamiast wszystkich jak to a miejsce w innych krypto walutach(każdy węzeł musi obsłużyć każde żądanie z osobna). Samo to jest sporym rozwinięciem naszych możliwości technologicznych, których nie ma żadna inna krypto waluta, ale jeśli dodamy do tego zdecentralizowany mechanizm przechowywania danych, to otrzymamy coś co pozwoli na przechowywanie danych użytkowników na sieci. Dane te będą mogły przeskakiwać np. z portfela Dash na Androidzie do portfela Dash na przeglądarce bez utraty żadnych informacji na temat historii, znajomych czy prywatnych wiadomości.

Detale techniczne same w sobie są imponujące, co jest dokładnie tym co ujawniliśmy na konferencji Bitcoin Wednesday w Amsterdamie. Jednakże to nie jest to co spopularyzuje Dash. Zamierzamy konkurować przez stworzenie nowego rodzaju krypto-waluty, która jest przyjazna użytkownikowi.

Wszystkie elementy krypto waluty zostaną ponownie przemyślane. Naszym zamiarem jest aby była to platforma która nie odstrasza tą całą kryptografią pracującą w tle. Kiedy transakcja zostaje dokonana, będzie ona dawała bardziej ludzki komunikat np. „Evan przesłał ci 42 DASH za telewizor Samsung 2005” a nie „41 DASH od XrWaFt4YY3AevBoZWkmrQEYSAYwiUFodtB”. Ten drugi komunikat może zniechęcać dużą część potencjalnych użytkowników ponieważ wygląda skomplikowanie i niezbyt bezpiecznie.

Mamy zamiar pokazać na co stać Evolution dopiero na konferencji w Bitcoin Miami. Jeśli wyjawilibyśmy wszystkie detale teraz, pozbylibyśmy się tego efektu „wow” podczas oficjalnej publikacji Evolution. Jest to bardzo ekscytujące ponieważ jest to jedna z najbardziej wpływowych konferencji w ekosystemie Bitcoina i mamy zamiar wzbudzić sporo zainteresowania.

DAPI będzie również zawierało znacznie ulepszoną wersję mechanizmu oślepiania masternodów. Wszystkie żądania przechodzące przez system mogą zostać oślepione tak aby zostały przekierowane przez system do masternoda, który nie ma żadnego kontaktu z użytkownikiem końcowym. To jest powodem dla którego nie będzie oślepiania masternodów w wersji 12.

Budżetowe sprawozdania

System budżetowania był niezmiernie przydatny w docieraniu do większej ilości ludzi. Teraz już po powrocie z Holandi mamy zamiar stworzyć pewne standardy sprawozdań finansowych, aby społeczność Dash była poinformowana na co i ile wydawanych jest funduszy. Niektóre detaliczne sprawozdania zostały już wysłane do prominentnych członków zespołu deweloperów (Flare & UdjinM6). Mogą oni potwierdzić że przykładamy bardzo dużo uwagi do tego aby jak najlepiej wydawać fundusze tej społeczności.

W chwili obecnej mamy nieco opóźnienia spowodowane naszą wycieczką do Holandii, więc możecie spodziewać się pierwszego sprawozdania za Wrzesień w przeciągu tygodnia. Sprawozdanie za Październik zostanie zaprezentowane w pierwszym tygodniu Listopada itd. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w tej kwestii, gdyż nasza podróż do Europy trwała aż 2 tygodnie.

Ramy czasowe i kroki milowe

Prawdę mówiąc, większość ludzi poza naszym wąskim gronem nie ma zbyt dużego pojęcia na temat Dash w obecnym stanie. Nasza strona internetowa oraz strategia marketingowa głównie służyły już isteniejącymużytkownikom tej społeczności. Teraz mamy zamiar dokonać pewnych zmian i zbudować zarówno nową stronę internetową jak i nową strategię marketingową skierowaną do tych poza naszą społecznością. Wielu z nas ma doświadczenie w tworzeniu biznesu i promowania go wśród nowych użytkowników więcchcemy wykorzystać to doświadczenie i przyciągnąć więcej nowych użytkowników w przecigu najbliższych paru latach.

Myślę, że dzięki Darksedn, InstantX, zdecentralizowanym systemie budżetowania i naszej wirtualnej korporacji odnieślibyśmy sukces nawet bez Evolutionw przeciągu kilku kolejnych lat. Dlatego kluczowym staje się aby informacje o Dashu i jego możliwościach dotarła do jak największej ilości ludzi. Oznacza to, że w tej chwili mamy trochę czasu na rozwój Dash Evolution i nie musimy się z tym aż tak bardzo spieszyć a wręcz przeciwnie. Poświęcenie większej ilości czasu na dopracowanie każdego szczegółu przed oficjalnym wydaniem powinno działać na naszą korzyść.

Kroki milowe:

Uświadamianie szerszej publiczności – Faza I – 1 Październik 2015-10-20
Wykorzystanie funduszy z systemu budżetowania do rozprzestrzenienia informacji na temat projektu Dash po całym świecie. Pojawienie się na tylu konferencjach na ile jest to możliwe, edukowanie ludzi aby mogli pojąć bardziej techniczne aspekty Dash i z kolei wyjaśnić to innym.

Rozpoczęcie projektowania strony internetowej i portalu na których zgromadzone byłyby wszystkie informacje na temat Dash.

Rozpoczęcie rozwoju Dash Evolution – 15 Październik 2015-10-20
Rozpocznę pracę nad strukturą Dash Evolution. Będzie składała się z podstawowej architektury, klas oraz podstawowej funkcjonalności na której będzie oparty system.

Nowa strona internetowa – 8 Styczeń 2016
Nowa strona internetowa będzie zaprojektowana tak aby była centrum informacji na temat Dash oraz punktem wyjścia dla nowych użytkowników. Będzie ona również zaprojektowana z myślą o przekonywaniu nowych użytkowników do naszego projektu.

Dash Evolution Faza II – 7 Listopad 2015-10-20
Rozpocznie się prywatny wewnętrzny rozwój struktury Dash Evoloution.

Demonstracja Dash Evolution / Faza III – 26 Styczeń 2016
Zademonstrujemy do czego zdolna jest nasza technologia, jak dział oraz dlaczego zostawia całą konkurencję w tyle.

Marketing & kanały sprzedaży 1 Luty 2015-10-20
Współpracujemy z paroma firmami nad poprawą doświadczeń nowych użytkowników oraz sposobem w jaki przemieszczają siępomiędzy systemem a ekosystemem. Społeczność Dash będzie mogła zobaczyć jak to wszystko razem działa jeszcze przed nadejściem Lutego.
 
Last edited by a moderator:
nice one! Only format didn't work out that great, and the picture isn't showing up.

I didnt even know there is DASH polish forum over at bitcointalk. I don't go there often :p

stałe, które dla Ciebie
lol
:smile:
 
Back
Top