• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Polski MasterNode

gdzie masz swojego vps?
a odpalasz je na zsynchronizowanym lancuchu?
 
Wywala zarówno VULTR jak i CRISSIC, blok pokazuje aktualny, synchronizują się wszystkie.

Wywala tak po 2-4 godzinach, także cięzko się to obserwuje.
 
upload_2015-2-11_22-22-51.png
 
skad scaigales portfel?
z oficjalnego czy z linka ktorego podal ktos na bct?
pytam bo miedzyczaise ktos zmienil linki jakis scamowiec...zaciagnij na lokalny raz jeszcze ostatniego klienta. mozliwe ze zassales nie tego...
masz moze malwarebytes anti-malware?
 
lepiej sie zabezpieczac pare razy niz bez ograniczen leciec ;) ja mam 2 antyrobaki + antyvir i smiga OK :)
zerjknij na PM
 
Last edited by a moderator:
Witam,
mam takie pytania:
1. Jak ważny jest masternode privkey, czy jego przejęcie zagraża zgromadzonym DRK
2. Jaką funkcję pełni w konfiguracji wpis: addnode=23.23.186.131 //co się dzieje w przypadku ataku ddos na ten adres ?
przydało by się kilka adresów oddzielonych spacjami
3. Czy nie było by łatwiej jak by aktualna wersja darkcoin znajdowała się zawsze na serwerze do pobrania w katalogu \currentversion ?
 
Last edited by a moderator:
Jestem właśnie na etapie wyboru serwera https://crissic.net/openvz_vps
i nie wiem jakie znaczenie ma wersja Ubuntu, czy może być minimal, czy może lepiej właśnie żeby to był minimal.
No i zastanawia mnie też lokalizacja Jacksonville vs. Los Angeles
które to Jacksonville i czy prawa stanowe są korzystniejsze w jednej z tych lokalizacji
czy może przesadzam :D
 
bierz obojetnie co byle stabilne bylo i ekonomiczne :) crissic mam 1 server tam i smiga bez zastrzezen.
 
Last edited by a moderator:
czytam sobie własnie przewodnik TAO o masternodach |
i tak się zastanawiam czy nie ma tam poważnej kuchy
w pewnym momencie jest napisane, że trzeba skopiować plik darkcoind na serwer
ale po jakimś czasie tworzy się tam się plik wallet.dat
ten plik nie jest zaszyfrowany
Czy nie powinno się wysłać tam swoj zaszyfrowany plik wallet.dat ?
Ja tak zrobiłem i masternode działa
ale czy nie jest to jakaś poważna luka bezpieczeństwa i nie trzeba poprawić ?
 
czytam sobie własnie przewodnik TAO o masternodach |
i tak się zastanawiam czy nie ma tam poważnej kuchy
w pewnym momencie jest napisane, że trzeba skopiować plik darkcoind na serwer
ale po jakimś czasie tworzy się tam się plik wallet.dat
ten plik nie jest zaszyfrowany
Czy nie powinno się wysłać tam swoj zaszyfrowany plik wallet.dat ?
Ja tak zrobiłem i masternode działa
ale czy nie jest to jakaś poważna luka bezpieczeństwa i nie trzeba poprawić ?
Nie, przewodnik jest OK, ty zas ryuzykujesz utrate swoich monet jesli ktos ci wpadnie na konto.
Portfel na zdalnym serverze MA BYC PUSTY i moze byc niezaszyfrowany, zreszta i tak tam nic nie ma.
Darkcoind mozna sciagnac tez wget nie trzeba go kopiowac za pomoca winSCP.
 
i czysc bash przed kazdym wylogowaniem sie z remote.
 
Myślę sobie, że tak w ogóle nadchodzi już coraz większymi krokami czas ARM ( AMD postawił na ARM w serwerach i teraz właśnie się to dzieje i zaraz wyjdzie ) , a my ciągle nie mamy (inni też z resztą) gotowej kompilacji portfela na ARM. Dysponuje Raspberry PI w domu - 1 jajowym co prawda, ale rozglądam się za szybszymi tj. - Orange PI, Banana PI, Odroid C1, itp. Pewnie wkrótce pojawią się płytki OctaCore (Cortex A53) 2-3GB RAM i na tym już można sobie zrobić małą stacjonarkę nawet! - Koleiny polski MN (mój) stoi na amerykańskim IP, a sądząc po liczbie wpisów na forum jesteśmy dużo większą siłą... Inna sprawa jest taka, że mamy 2 dominujących dostawców VPS i to może być groźne.

>>> Z piątkowym trudem zmierzam do tego, że potrzebujemy, żeby ktoś z dev-teamu za obopólną zgodą społeczności i z jej wsparciem spowodował, że obok wersji na windows, debiana i OSX, pojawi się wersja na ARM. Oczywiście koło tego musi się pojawić case study i opinia osób biegłych w temacie znających się dobrze na architekturze. W każdym razie każdorazowa kompilacja trwająca ~2 godziny przy zmianie wersji to słaby pomysł i bardzo zniechęcający! A potrzebna nam rozleglejsza i tańsza decentralizacja Masternodów i pomocna będzie gotowa (oficjalna) binarka na ARMy!
 
Speak
Myślę sobie, że tak w ogóle nadchodzi już coraz większymi krokami czas ARM ( AMD postawił na ARM w serwerach i teraz właśnie się to dzieje i zaraz wyjdzie ) , a my ciągle nie mamy (inni też z resztą) gotowej kompilacji portfela na ARM. Dysponuje Raspberry PI w domu - 1 jajowym co prawda, ale rozglądam się za szybszymi tj. - Orange PI, Banana PI, Odroid C1, itp. Pewnie wkrótce pojawią się płytki OctaCore (Cortex A53) 2-3GB RAM i na tym już można sobie zrobić małą stacjonarkę nawet! - Koleiny polski MN (mój) stoi na amerykańskim IP, a sądząc po liczbie wpisów na forum jesteśmy dużo większą siłą... Inna sprawa jest taka, że mamy 2 dominujących dostawców VPS i to może być groźne.

>>> Z piątkowym trudem zmierzam do tego, że potrzebujemy, żeby ktoś z dev-teamu za obopólną zgodą społeczności i z jej wsparciem spowodował, że obok wersji na windows, debiana i OSX, pojawi się wersja na ARM. Oczywiście koło tego musi się pojawić case study i opinia osób biegłych w temacie znających się dobrze na architekturze. W każdym razie każdorazowa kompilacja trwająca ~2 godziny przy zmianie wersji to słaby pomysł i bardzo zniechęcający! A potrzebna nam rozleglejsza i tańsza decentralizacja Masternodów i pomocna będzie gotowa (oficjalna) binarka na ARMy!
może wyslij wiadomość do vertoe z pytaniem o ARM. Z tego co się orientuje to dev team pracuje teraz nad oslepianiem masternodów. (Masternode blinding) funkcja anonimizujaca wzięta z CoinShuffle. Jeśli zdecydowaliby się na stworzenie klienta na ARM to chyba stanie się to e narzekam odleglejszym terminie. Ale spytać nie zaszkodzi
 
Back
Top