• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Polski MasterNode

Jeden MN stoi.

Mam pytanie odnośnie wyłączania się MN.

Dlaczego co pewien czas się wyłącza ?

Deamon DRK działa a MN się wyłącza.

Pozdrawiam
 
Jeden MN stoi.

Mam pytanie odnośnie wyłączania się MN.

Dlaczego co pewien czas się wyłącza ?

Deamon DRK działa a MN się wyłącza.

Pozdrawiam
Na jakim vps masz? U mnie od kiedy11.13 wersja wyszla nie wylaczyl sie zaden Masternod, bedzie ze 3 dni juz
 
Nie VPS tylko Terminal HP w domu.

sprawdziłem HotCold i jest enabled.

Mam wrażenie że jak wyłączę portfel DRK na lapku to MN też się wyłącza.

W toku jest przygotowywany drugi MN, ale nie wiem czy będzie się opłacało go stawiac jak mam co 20 minut startować oba MN.

Pozdrawiam
 
Nie VPS tylko Terminal HP w domu.

sprawdziłem HotCold i jest enabled.

Mam wrażenie że jak wyłączę portfel DRK na lapku to MN też się wyłącza.

W toku jest przygotowywany drugi MN, ale nie wiem czy będzie się opłacało go stawiac jak mam co 20 minut startować oba MN.

Pozdrawiam
Zatem, rykujesz wystawiajac monety na "pokaz" na goracym portfelu, ze ktos madrzejszy wpadnie i ci je buchnie o ile ma taka wiedze.
Uzywaj vps`a ze stalym IP, jest 7/24 odpalony i nie kosztuje wiele, twoj masternode na to zarobi i jeszcze ci zostanie :)
Jak wylaczysz portfel na swoim lapku to wylaczasz masternoda - tak to oczywiste, jak ci prad wylacza to tez sie wylaczy. Dlatego tez uzywamy vps.
Pamietaj ze z kazdym wylaczeniem masternoda i ponownym go wlaczeniu zaczynasz od nowa cykl na losowanie na wyplate. Poki co enforcment jest wylaczony wiec moze ci wpasc jaks wyplatka, ale jak bedize wlaczony to zapomnij ze cso dostaniesz przy takim wlaczaniu i wylaczaniu.
Zainwestuj 5$ w vpsa i postaw tam klienta. Proscizna, mozesz uzywac chocby instrukcji TaoOfSatoshi.
Masternode miesiecznie przynosi ok 20 drk cena za drk dzis to 2,07$, masz 40$ z czego koszty to 5$

Pozdro
 
Nic nie ryzykuje.

W domu jest postawiony router na debianie, z możliwościowa zalogowania się na niego po przez ssh tylk oz sieci wewnętrznej.
Jest przekierowany odpowiedni port na Terminal HP na którym stoi MN.

Całość jest pod UPSem 1,5KW

Portfel DRK z którego generowałem masternode key jest na lapku, który ma cały dysk zaszyfrowany TrueCryptem.
Sam portfel znajduje się jeszcze w szyfrowanym kontenerze TC.

Mi nie chodzi o stawianie MN za granica tylko w Polsce, żebyśmy nie byli białą plamą.

Pozdrawiam
 
Nic nie ryzykuje.

W domu jest postawiony router na debianie, z możliwościowa zalogowania się na niego po przez ssh tylk oz sieci wewnętrznej.
Jest przekierowany odpowiedni port na Terminal HP na którym stoi MN.

Całość jest pod UPSem 1,5KW

Portfel DRK z którego generowałem masternode key jest na lapku, który ma cały dysk zaszyfrowany TrueCryptem.
Sam portfel znajduje się jeszcze w szyfrowanym kontenerze TC.

Mi nie chodzi o stawianie MN za granica tylko w Polsce, żebyśmy nie byli białą plamą.

Pozdrawiam
No to zmienia wiele ;) Ladne zabezpieczenie, nie zmienia to jednak faktu dlaczego cie wylacza. Uzywasz ostatniej wersji tak? 11.0.13?
 
Dokładnie tej wersji.

Na razie przerzuciłem MN na inne IP i tam działa ok.
Jak wrócę do domu to popatrzę na logi router'a.

Porty są przekierowane dobrze po dane wracają tym samym, ale jak wiadomo w IT nic nie jest pewne.

W każdym razie kolejny MN na polskim IP już działa brakuje 300 DRK do mojego drugiego MN.

Pozdrawiam
 
Dokładnie tej wersji.

Na razie przerzuciłem MN na inne IP i tam działa ok.
Jak wrócę do domu to popatrzę na logi router'a.

Porty są przekierowane dobrze po dane wracają tym samym, ale jak wiadomo w IT nic nie jest pewne.

W każdym razie kolejny MN na polskim IP już działa brakuje 300 DRK do mojego drugiego MN.

Pozdrawiam
Ladnie! Coraz wieksze zainteresowanie widze moneta wsrod polakowm mimo to zakladamy MNy na zagranicznych boxach.
 
Miałem kiedyś takie problemy, tzn. jak wyłączyłem klienta qt z 1000 DRK, to po godzinie nie było masternoda. Ponieważ to dotyczyło tylko jednego, działałem tak przez jakiś czas. Ostatecznie znalazłem błędy w konfiguracji masternodekey jeśli dobrze pamiętam.
 
Dokładnie tej wersji.

Na razie przerzuciłem MN na inne IP i tam działa ok.
Jak wrócę do domu to popatrzę na logi router'a.

Porty są przekierowane dobrze po dane wracają tym samym, ale jak wiadomo w IT nic nie jest pewne.

W każdym razie kolejny MN na polskim IP już działa brakuje 300 DRK do mojego drugiego MN.

Pozdrawiam
I jak dziala czy nadal musisz je odpalac czesto?
 
Ja sie przenosze z vultra na taki $10 za rok hehe. Inni maja wiec czemu ja mam bulic 5 co miesiac jak moge miec prawie za darmo.
 
JPR :) ja koncze servis z Flarem 15stego i tez przechodze, znalazlem za 10$ / rok juz wszystko ustawione tam mam wiec kwestia odczekania teraz :D
EDIT: jedna platnosc w miesiacu i masz oplacone z gorka miesiac servisu :)
Camosoul placi 0,5$ / m-c :)
 
JPR :) ja koncze servis z Flarem 15stego i tez przechodze, znalazlem za 10$ / rok juz wszystko ustawione tam mam wiec kwestia odczekania teraz :D
EDIT: jedna platnosc w miesiacu i masz oplacone z gorka miesiac servisu :)
Camosoul placi 0,5$ / m-c :)

Bedziesz mial za to cpanel jakis czy tylko konsola?
 
na wersji 1.19 masternody giną po jakim czasie od uruchomienia z cold walleta, wiem, bo jeden zostawiłem na starej wersji i działa.
 
Od wcziraj mi smiga i jest miodzio.
Zrob tak:
Usun peers.dat na remotde i lokalu.
Grzem na remote uruchom raz darkcoind --upgradewallet bys mial wersje 61000 sprawdz to getinfo.
Dobrze bys na lokalu tez mial ta sama wersje.
Synchro i odpal. Ja po 24h mam stabilnie smigajace nody.
Mam nadzieje ze pomoglem :)
 
Ok. Usuwaj oba zawsze...lepsza komunikacje ma wtedy.
 
Znowu wywaliło MN na nowym sofcie, teraz usunę peers z local.

edit:
Ale to nie może mieć znaczenia, przecież wyłączam portfel lokalny, a startować potrafią tak czy inaczej.
 
Nie wiem. Ja zrobilem jak ci napisalem i smiga mi na wszystkich ciagle wie cos w tym musi byc :)
 
Back
Top