• Forum has been upgraded, all links, images, etc are as they were. Please see Official Announcements for more information

Konkurs i sponsoring dla deweloperów

AnarchicCluster

Well-known member
18 Marzec 2015
Autor: Evan Duffield
Tłumaczenie: AnarchicCluster (napiwki mile widziane: XfubR6FJmwzASMdH9Av2Wd5CiMaAZdaGnv :) )

Oryginał

W Dash, naszą wizją zawsze było stworzenie globalnej renomowanej krypto platformy płatności podobnej do Bitcoina. Chcemy stworzyć walutę, która jest anonimowa, umożliwia natychmiastowe transfery oraz ma potencjał na globalną adopcję. Częścią tego procesu ewolucji było niedawne, już oficjalne ogłoszenie zmiany nazwy z Darkcoin na Dash. Następny etap tego procesu jest zbudowanie odpowiedniej infrastruktury, zdolnej do uniesienia ciężaru powszechnej adopcji. Dlatego chcielibyśmy ogłosić nasz pierwszy krok w tym kierunku: Konkurs dla deweloperów jądra.

Przedsięwzięcie to jest zamierzone aby było ono ekscytującym i zarazem przyjemnym konkursem na znalezienie najlepiej kwalifikowanych kandydatów chętnych do dołączenia do zespołu programistów Dasha oraz bycia wynagradzanym w Dash.

Jak się zapisać

Aby zgłosić swoją chęć na dołączenie do naszego zespołu, po prostu wyślij nam email na [email protected], zapoznaj się z githubem i zobacz gdzie możesz pomóc! Co dwa tygodnie wyłonimy jednego zwycięzcę któremu zostanie zaoferowana pozycja w zespole. Każde stanowisko będzie wynagradzana w postaci zysków z 10 masternodów, co w danej chwili wynosi około 136 DASH miesięcznie ($408 przy obecnym kursie). Jeśli praca zespołu zaowocuje zwiększoną adopcją Dash, deweloperzy zyskają na wzroście kursu jeszcze więcej. Górny limit wypłat będzie wynosił $1000 miesięcznie* oraz będzie on wyliczany co miesiąc.

Zwycięzcy konkursu oficjalnie dołączą do naszego zespołu deweloperów i będzie od nich oczekiwany wartościowy wkład do projektu. Ci którzy stracą zainteresowanie współpracą, zostaną zastąpieni innymi kandydatami.

Co dwa tygodnie nowy zwycięzca zostanie wybrany przez eduffield i Udjinm6. Zwycięzca natychmiast otrzyma pozycję w zespole oraz pierwsze wypłaty**. Każdy następny zwycięzca zostanie wyłoniony co dwa tygodnie do momentu aż wszystkie pozycję zostaną zajęte.

Rozwój jądra – C++

Szukamy utalentowanych programistów, zdolnych do pracy nad jądrem klienta Dash które napisane jest w C++. Kandydaci muszą również wykazać się bardzo dobrą znajomością technologii na których oparty jest Bitcoin.

Dash jest bardzo ekscytującym projektem, oferującym takie innowacyjne technologie jak Masternody, Darksend, InstantX i inne, dlatego oczekujemy sporo zainteresowanych kandydatów.

Przykładowe projekty:

· Udoskonalanie protokołu komunikacji między Masternodami
· Przyśpieszenie unikatowych funkcji naszego klienta
· Implementacja rozwiązań przechowywania Masternodów w blockchainie
· Budowanie technologii szeregowania historii wypłat nagród dla Masternodów (aby zwiększyć dokładność węzłów referencyjnych)
· Wynajdywanie błędów w Darksend aby działał on za każdym razem.
· Aktualizacja głównego klienta aby by on na bieżąco z wprowadzanymi zmianami w kliencie Bitcoina.

Specjalista od Integracji

Szukamy kogoś kto mógłby pracować na pełny etat nad pewnymi zaplanowanymi przez nas integracjami. Idealny kandydat powinien być obeznany z technologiami szeroko stosowanymi w sieci, między innymi NodeJS, Python, Javascript oraz PHP. Zaplanowaliśmy wiele integracji więc spodziewamy się, że będzie to praca na cały lub częściowy etat.

Specjalista od portfeli mobilnych na iOS

Jesteś uzdolnionym programistą C? Świetnie, potrzebujemy kogoś kto stworzyłby mobilny portfel na iPhona. Tutaj https://github.com/voisine/breadwallet jest przykład tego czego byśmy oczekiwali.

Potencjalne oferty współpracy w przyszłości

W przyszłości, kiedy technologia wyjdzie już poza fazę beta, będziemy potrzebowali więcej ludzi, aby zwiększyć zakres adopcji Dash na rynkach na którym nam zależy. Jeśli masz inne przydatne umiejętności (PR, projektowanie stron internetowych, etc.) zgłoś się do nas za kilka miesięcy.

Program sponsoringu

Aby sfinansować powyższe inicjatywy, chcemy również stworzyć program sponsoringu. Potrzebujemy sponsorów, którzy zdecydowaliby się na przekazanie swoich zysków z masternodów na finansowanie płatnych pozycji w naszym zespole deweloperów. Już mamy kilku zainteresowanych sponsorów ale nadal potrzebujemy więcej chętnych.

Jeśli uważasz że DASH jest dobrą inwestycją, proszę, rozważ zostanie sponsorem naszego zespołu i przekazanie nam swoich dochodów ze swoich masternodów. Fundusze przekazywane deweloperom nie powinny być uważane za prawdziwą wypłatę lecz raczej jako wyraz naszego doceniania. Pragniemy aby nasi deweloperzy byli odpowiednio zmotywowani oraz abyśmy mogli przyciągnąć więcej utalentowanych programistów do naszego zespołu.

Wartość trzymanych przez nas monet zależy od dalszego rozwoju projektu, więc postarajmy się zwiększyć ich wartość poprzez wspieranie deweloperów. Jak już wcześniej wspomniałem, każdy programista dostanie wypłaty z dziesięciu masternodów co w przybliżeniu równa się około 136 DASH miesięcznie. Im więcej pozycji możemy finansować tym więcej możemy przyjąć nowych deweloperów co z kolei pozwoli rozszerzyć zakres naszych starań.

Aby zapewnić ciągłość rozwoju tego projektu szukamy sponsorów, którzy byliby w stanie zobowiązać się na finansowanie tego przedsięwzięcia przez co najmniej rok.

Jako sponsor, możesz zaoferować zyski z tylu masternodów ilu chcesz. Możesz zdecydować się na pełne finansowanie pozycji przez dotacje zysków z dziesięciu masternodów lub współfinansować przez zaoferowanie zysków z paru lub nawet jednego masternoda. Jeśli jesteś skłonny zostać sponsorem, wyślij nam emial na adres [email protected] lub prywatną wiadomość do Minotaura na forum.

Przekazywanie funduszy będzie bardzo proste. Jedyną rzeczą jaką musisz zrobić jako sponsor, jest aktywowanie flagi w pliku masternode.conf swojego masternoda i sieć automatycznie będzie przekazywać wypłaty sponsorowanemu deweloperowi. Potrzebujemy poważnych inwestorów, jeśli jesteś w stanie pomóc, proszę rozważ przekazanie dochodów z kilku swoich masternodów na rzecz tego przedsięwzięcia.


*Oferowane pozycje nie będą dostępne dopóki wersja v0.11.2 nie zostanie wypuszczona. Wydanie tej wersji jest zaplanowane na nie później niż 12 kwietnia.
**Na przykład, jeśli cena Dash wynosi $13, to wynagrodzenie zostanie zmienione na około 76 DASH ($1000/$13)
 
Back
Top